Używamy cookies w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz zbierania statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w .
Zamknij
ORMET
Ormet Ormet PetromixCo to jest mazut?Spalanie mazutu

Spalanie mazutu

Skuteczność spalania mazutu uzależniona jest od stopnia lepkości i sposobu rozpylenia. Najistotniejsza jest wielkość rozpylonych kropel - im są mniejsze, tym łatwiej je spalić. Płomień spalanego mazutu charakteryzuje się odmiennymi parametrami niż płomień ze spalania oleju lekkiego czy gazu. Temperatura płomienia mazutu jest niższa w pierwszej fazie spalania (900-1100°C) a wyższa w końcowej (1100-1400°C).

Spalanie mazutu połączone jest z tworzeniem się koksowej pozostałości, której dopalanie przebiega znacznie wolniej niż spalanie par mazutu. Ilość i wielkość koksowych pozostałości (cząstki o kulistym kształcie), które określają również długość gorącej strefy dopalenia (długość paleniska) zależą od wielkości kropel spalanego mazutu Rozpylenie mazutu do kropel poniżej 25 µm i spalanie w palenisku o odpowiednich wymiarach umożliwia całkowite dopalenie bez emisji cząstek koksowych.

Up Do góry