Używamy cookies w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz zbierania statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w .
Zamknij
ORMET
Ormet Ormet Petromix

Petromix

Petromix ® jest najnowocześniejszym organicznym uszlachetniaczem olejów opałowych i napędowych. Nie zawiera żadnych metalicznych związków czy też innych katalizatorów. Jest to produkt opracowany głównie w celu usuwania problemów związanych ze stosowaniem olejów jako paliwa w ciepłowniach i w kotłowniach.

Działanie:
 1. Usuwa organiczne zanieczyszczenia i osad

  Paliwo olejowe jest mieszaniną płynnego oleju i organicznych cząstek stałych w zawiesinie, które mają tendencję do osadzania się na dnie zbiorników. Cząstki stałe, występujące w masie oleju są podawane z olejem przez przewody dopływowe do palników zatykając z czasem filtry i dysze wtryskowe. Petromix ® rozprasza i usuwa osad oraz inne organiczne zanieczyszczenia z oleju, ze zbiorników, przewodów dopływowych, filtrów i dysz wtryskowych poprzez przywrócenie im stanu ciekłego.

  Petromix
 2. Stabilizuje lepkość oleju

  Im więcej cząstek stałych w oleju tym większa jego lepkość a tym samym trudniejszy przepływ i gorsze rozpylanie w komorze spalania. W efekcie pogarsza się wydajność urządzenia i zwiększa zużycie oleju. Poprzez rozpraszanie i rozpuszczanie cząstek stałych Petromix ® stabilizuje lepkość oleju. Napięcie wewnętrzne paliwa olejowego jest niższe wskutek czego zwiększa się przepływ oleju przez przewody.

 3. Neutralizuje wodę w oleju

  Niewielkie ilości wody są stale obecne w oleju (0,1 - 0,4%). Woda będąca źródłem tlenu przyczynia się do rozwoju bakterii tworzących masy pływających cząstek stałych, które zakłócają normalne procesy spalania. Im olej jest dłużej składowany tym, wskutek zachodzących reakcji z tlenem, powstaje coraz więcej cząstek stałych i olej staje się bardziej zanieczyszczony. Woda obecna w oleju powoduje również cofanie się płomienia i jego niestabilność. Petromix ® obniża międzyfazowe napięcie pomiędzy olejem i wodą oraz rozbija skupiska wody na bardzo małe cząsteczki. Neutralizując wodę Petromix ® eliminuje cofanie się płomienia lub jego niestabilność poprawiając tym samym proces rozpylania i spalania oleju.

  Etykieta na małe butelki
 4. Chroni przed korozją i siarką

  Woda i siarka obecna w oleju jest przyczyną powstawania korozji w instalacji. Petromix ® chroni instalację przed korozją i negatywnym działaniem innych agresywnych czynników (m.in. związków siarki). Następuje to poprzez tworzenie trwałej powłoki ochronnej przylegającej do ścian wewnętrznych zbiornika, przewodów, filtrów, dysz itd. składającej się z molekuł olejowych i molekuł Petromixu ®. Petromix ® jako organiczny dodatek do olejów nie powoduje kalibracji dysz i zarysowań powierzchni wewnętrznych zbiornika i przewodów. Petromix ® jest całkowicie bezpieczny dla instalacji i urządzeń grzewczych.


Korzyści dla użytkownika: Etykieta na duże butelki/kanistry Dozowanie:

Normalna dawka wynosi 1 : 20 000 (np. 100 ml środka na 2000 litrów oleju)
Nie przekraczac dawki potrójnej (punkt nasycenia: 1:5000)


Stosowanie:

Środek należy wlewać każdorazowo bezpośrednio do zbiornika olejowego poprzez króciec zalewowy lub otwór wentylacyjny przed napełnieniem zbiornika olejem. Nie są wymagane żadne urządzenia dozująco-mieszające. Wymieszanie następuje samoczynnie w trakcie zalewania zbiornika.

Przy pierwszym stosowaniu Petromixu ® w już wcześniej działających urządzeniach i instalacjach, zaleca się podwojenie dawki dla kilku kolejnych napełnień zbiornika, celem przyspieszenia procesu czyszczenia. W początkowym okresie stosowania środka może występować zwiększenie zadymienia spalin oraz konieczność szybszej wymiany filtra paliwa (samoczyszczenie instalacji w wyniku działania Petromixu ®).

Dłuższe składowanie Petromixu ® nie powoduje utraty jego właściwości chemicznych. Nie przechowywać w pojemnikach szklanych.

Środki ostrożności:

W przypadku kontaktu:

W przypadku spożycia Petromixu® należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Chronić przed dziećmi.

Petromix® jest zgodny z rozporządzeniem REACH nr 1907/2006/EC

Pochodzenie: Unia Europejska

Up Do góry