Używamy cookies w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz zbierania statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w .
Zamknij
ORMET
Ormet Ormet PetromixCo to są asfalteny?Wpływ Petromixu® na asfalteny

Asfalteny – rozwiązanie problemów

Czym jest PETROMIX®?

Dodatek PETROMIX® jest wysoko skoncentrowanym środkiem powierzchniowo czynnym, który jest w 100% środkiem organicznym nie zawierającym żadnych metalicznych związków. Jest on specjalnie syntetyzowanym produktem aby rozwiązywać problemy związane z wysoką zawartością asfaltenów we współczesnych paliwach.

Jak działa PETROMIX®?

Jak zostało to przedstawione na Rys. 1 (hipotetyczne wyobrażenie asfaltenów) arkusze asfaltenów zbrylają się w warstwy i tworzą strukturę podobną do książki

Rys. 1 Hipotetyczne wyobrażenie asfaltenów

PETROMIX® jest środkiem powierzchniowo czynnym, który wpływa na te aglomeraty rozbijając je na pojedyncze asfalteny i zapobiegając ich ponownej aglomeracji (Rys. 2)

Rys. 2

PETROMIX® nie zmienia cząsteczkowej struktury asfaltenów w wyniku reakcji chemicznej. Zamiast tego, po prostu rozbija (rozprasza) aglomeraty na mniejsze, pojedyncze arkusze asfaltenów. Jak pokazano na Rys. 3 efektywność działania PETROMIX®-u można wyraźnie zobaczyć używając różnych mikroskopowych technik.

Rys. 3 Efektywność działania PETROMIX<sup>®</sup>-u

(Rys. 3 – Asfalteny w roztworze benzenu. Powiększenie 290x za pomocą mikroskopu optycznego. Bez PETROMIX®-u, - po lewej – widać wiele dużych, zawieszonych aglomeratów asfaltenowych. Z PETROMIX®-em – po prawej - asfalteny są rozbite i rozproszone na ledwo widoczne bardzo małe cząstki)

Patrząc na powyższy dowód jest oczywiste, że używając PETROMIX®-u duże, zbrylone asfalteny zostaną rozbite (rozproszone) na mniejsze elementy, które będą spalać się dużo łatwiej w strefie płomienia, zmniejszając tym samym ilość nie spalonych pozostałości węglowych w spalinach (Rys. 4).

Rys. 4

Zasada działania jest analogiczna do spalania drewna w kominku. Duży klocek drewna będzie palił się bardzo długo i nieuniknione jest w tym przypadku niepełne spalanie. Jednakże, jeżeli klocek zostanie rozłupany na mniejsze kawałki to wówczas nastąpi szybsze i pełne spalanie.

Korzyści ze stosowania PETROMIX®-u: 1. Zwiększona skuteczność wymiany ciepła

W wyniku pełniejszego spalania, dużo mniej resztek węglowych osadzi się na powierzchniach wymiany ciepła w kotle. To przekłada się na większą wydajność (sprawność) operacyjną kotła pomiędzy koniecznymi przestojami, w wyniku czego zmniejszy się zużycie paliwa.

2. Zminimalizowana korozja wysokotemperaturowa:

Jeżeli mówimy o pełnym spalaniu asfaltenów w strefie płomienia, gdzie jest duże zapotrzebowanie na tlen a czas ekspozycji utleniaczy krótki, to będą się tworzyć głównie związki wanadu o wysokim punkcie (temperaturze) topnienia jak trójtlenki i czterotlenki.
Te związki pozostaną w formie stałej i nie będą się przyklejać do gorących powierzchni wymienników ciepła. Nawet jakby się utworzyły jakieś pięciotlenki wanadu to będą one w formie cząstek o wymiarze molekularnym z nieznaczną inercją (bezwładnością) tak, że zostaną wyrzucone wraz ze spalinami. Tak więc w kotle nie pozostaną prawie żadne tlenki wanadu, które mogłyby stwarzać problem korozji wysokotemperaturowej.

3. Zminimalizowana korozja niskotemperaturowa:

Zmniejszone zanieczyszczenie podgrzewaczy powietrza skutkuje mniejszą adsorpcją (wchłanianiem) tlenków siarki do pozostałości węglowych. Tak więc powstaje mniej kwasu siarkowego (H2SO4) co minimalizuje korozję podgrzewaczy powietrza.

4. Zmniejszone zarastanie komina:

Ostatecznie więc, im mniej sadzy powstaje tym bardziej zmniejsza się zarastanie komina. W tej sytuacji operator kotła może zastosować poniższe wskazówki:

  1. utrzymać ten sam nadmiar tlenu (O2) i mieć korzyść w postaci czystszego komina lub
  2. zredukować nadmiar tlenu (O2) przywracając stopień zarośnięcia komina do jego oryginalnego stanu i mieć wówczas korzyści w postaci większej wydajności (sprawności) kotła, mniejszej ilości trójtlenku siarki (SO3) i mniejszej ilości pięciotlenku wanadu (V2O5).
PETROMIX® Jedyny uszlachetniacz w 100% organiczny, który rozwiązuje wszystkie problemy powstałe w związku ze spalaniem współczesnych ciężkich olejów opałowych: PETROMIX® DOZOWANIE:

Dawka podstawowa wynosi 1 : 20 000 (np. 100 ml środka na 2000 litrów oleju) Nie przekraczać dawki potrójnej (punkt nasycenia: 1:5000)

STOSOWANIE:

Środek należy wlewać każdorazowo bezpośrednio do zbiornika olejowego poprzez króciec zalewowy lub otwór wentylacyjny przed napełnieniem zbiornika olejem. Nie są wymagane żadne urządzenia dozująco-mieszające. Wymieszanie następuje samoczynnie w trakcie zalewania zbiornika.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:

W przypadku kontaktu:

W przypadku spożycia PETROMIX®-u należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Opary nie są szkodliwe dla zdrowia.
Chronić przed dziećmi.

Importer:

"ORMET"
ul. Sadowa 12
43-100 TYCHY
Tel/fax: 32-3230564
Up Do góry