Używamy cookies w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz zbierania statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w .
Zamknij
ORMET
Ormet Ormet PetromixWpływ PETROMIXU® na wanad...

Wpływ PETROMIXU® na wanad w strefie wysokich temperatur na końcówkach dysz i wtrysków

Petromix® rozbija istniejące skupiska organicznych cząstek stałych (asfaltenów) i zapobiega się ich zbrylaniu a także scalaniu z wanadem, siarką i sodem. Jaśniejszy płomień (lepsze spalanie) powstaje w wyniku tego, że mniejsze cząstki asfaltenów mogą lepiej absorbować tlen. Rezultatem tego jest pełniejsze spalanie oleju i mniejsze ilości osadów.

Petromix® rozbija również tlenki wanadu na mniejsze składniki. To dzieje się równolegle z rozbijaniem asfaltenów jak opisano powyżej. Kiedy wanad jest scalony z asfaltenami ma niższą temperaturę topnienia aniżeli wówczas gdy jest rozbity na mniejsze cząsteczki. Wskutek tego rozdrabniania jego temperatura topnienia będzie rosła.

Istotnym w tym jest to, że w wyniku powstawania mniejszych cząsteczek (rozbijanie wanadu i asfaltenów) nie będzie zatorów w rurach a opory w przepływie dymu będą zminimalizowane (mniej sadzy w przewodach kominowych). Popiół zostanie wydmuchany przez komin.

Ideą stojącą za tym jest to, że w typowych warunkach działania instalacji wanad scalony (zbrylony) z sodem, siarką i z nie spalonymi asfaltenami klei się do rur i innych elementów instalacji gdyż asfalteny są lepkie.

Petromix® jest dodatkiem nie zawierającym żadnych metalicznych związków który zapobiega korozji powodowanej przez wanad na gorących końcówkach dysz i wtrysków.

Petromix® jest zgodny z rozporządzeniem REACH nr 1907/2006/EC

Pochodzenie: Unia Europejska

Up Do góry